dividerنشریه دانش سنگ
نشریه دانش سنگ
نشریه دانش سنگ نشریه دانش سنگ
نشریه دانش سنگ

یکی از مهمترین خصوصیات کتاب راهنمای سنگ ایران، ارائه مطالب علمی تخصصی در هر جلد آن بوده است که همه ساله در 100 صفحه حاوی مقالات مختلف از اساتید صنعت سنگ، منتشر می گردد. از سال 1395 (هفدهمین کتاب) بخش علمی کتاب، به صورت ضمیمه ای مستقل و با نام "دانش سنگ" منتشر گردید. "دانش سنگ" با استفاده از کادری متخصص اثرگذاری بسیار مثبتی در صنعت سنگ کشور دارد.

از سال ها پیش براین بودیم تا بخش علمی کتاب راهنمای سنگ ایران را به شکلی مستقل و به عنوان ضمیمه کتاب ، منتشر کنیم . خلاء وجود نشریه ای منطبق براصول علمی و تحقیقاتی در صنعت سنگ ساختمانی کشور ، ما را برآن داشت تا در سال 1394، پی ریزی نشریه ای با عنوان " دانش سنگ " را انجام دهیم تا مطالب علمی کتاب راهنمای سنگ ایران به صورتی تخصصی تر و حرفه ای تر و کارآمدتر، در آن منتشر شود. این پی ریزی با تلاش بسیار، نتیجه داد و اولین شماره همراه با شانزدهمین کتاب راهنمای سنگ ایران، در سال 1395 منتشر گردید و مورد استقبال قرار گرفت.

شرکت روشان روز در طی سالها گردآوری و نشر کتاب راهنمای سنگ ایران، آرشیوی غنی شامل بیش از 250 مقاله علمی تحقیقاتی در زمینه صنعت سنگ و معدن کشور گردآوری نموده است. ارائه این آرشیو به محققین و دانشجویان در سایت  WWW.TICKSTONE.COM باعث رشد علمی صنعت سنگ ایران شده است.

گردآوری و انتخاب مقالات علمی ارائه شده ، همه ساله توسط گروهی از علاقه مندان صنفی انجام می پذیرد.

سردبیر " دانش سنگ 1395 " آقای مهندس حسین جعفریان

سردبیر " دانش سنگ 1396 " آقای مهندس سیدعباس حسینی

و سردبیر " دانش سنگ 1397 " آقای مهندس علیرضا احمدیان

بوده و هستند . 

در سال جاری به جهت جذب مقالات بیشتر و دعوت از صاحب نظران صنعت سنگ و معدن برای ارائه مقاله در نشریه دانش سنگ و همچنین بهره گیری از دانش متخصصان این حیطه از جمله اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه های معتبر ایران و نیز بنیه دانشجویی کشور بخصوص دانشجویان رشته ی مهندسی معدن، پوستر فراخوان مقاله چاپ و در دانشکده های مرتبط با معدن و معماری و همچنین اتحادیه ها و تشکل های صنفی سراسر کشور توزیع و نصب گردید.

 

امیدواریم " دانش سنگ " بتواند اثر مناسب و کارآمدی در این صنعت داشته باشد تا زحمات همه عزیزانی که با ارائه مقالات علمی و فنی به این کار کمک کرده اند، به بار نشسته باشد .

برای مطالعه مطالب " دانش سنگ " می توانید به آدرس www.tickstone.com مراجعه بفرمایید.

شرکت روشان روز به عنوان مرکز بین المللی اطلاعات سنگ ایران از سال 1375 وارد فعالیت های فرهنگی، تبلیغاتی، انتشاراتی و نمایشگاهی در زمینه صنعت سنگ ساختمانی کشور، گردید. این شرکت گردآورنده و ناشر تنها کتاب دایرکتوری این صنعت به نام "کتاب راهنمای سنگ ایران" است که همه ساله یک مجلد از آن در دسترس عموم قرار می گیرد و در حال حاضر نوزدهمین شماره آن (1397) منتشر گردیده است. شرکت روشان روز در زمینه چاپ کتب علمی ، تخصصی و فنی صنعت سنگ و معدن، فعالیت های قابل قبولی داشته است و تاکنون چندین جلد کتاب در این زمینه به علاقه مندان ارائه نموده است که از مهمترین آنها کتب اطلس سنگ ساختمانی ایران است که جلد اول آن برای اولین بار در ایران توسط این مجموعه ارائه گردید. این شرکت تنها ناشری است که فقط در زمینه صنعت سنگ و معدن فعالیت می نماید. فعالیت های نمایشگاه مجموعه روشان روز در دو بخش داخلی و خارجی، خدمات قابل ملاحظه ای به دست اندرکاران صنعت سنگ کشور ارائه نموده است. نمایندگی نمایشگاه های معتبر سنگ در کشورهای مختلف جهان، دلیل این امر است که این مجموعه اولین سامان دهنده هئیت های تجاری و بازدیدکننده نمایشگاه های سنگ جهان بوده و همچنین برای اولین بار در بخش خصوصی غرفه داران ایرانی نمایشگاه های جهانی را در پاولیون اختصاصی جمهوری اسلامی ایران، گرد هم آورده است. برگزاری نمایشگاه های بین المللی و تخصصی سنگ در تهران از افتخارات این مجموعه می باشد. این شرکت برگزارکننده 8 دوره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در سایت نمایشگاهی تهران است. انتشارات روشان روز با توجه به نیاز دست اندرکاران صنعت سنگ کشور به آگاهی از تحقیقات روز و آشنایی با تکنولوژی مدرن و همچنین اطلاع از موارد علمی تخصصی سنگ و ماشین آلات حفاری و فرآوری، اقدام به گردآوری، تالیف، و ترجمه کتب علمی در این زمینه نموده است. این مجموعه  از کلیه محققین و دانش پژوهان در این حیطه دعوت به همکاری می نماید.
 
آدرس:
تهران، سیدخندان، ابتدای سهروردی شمالی، جنب پل، خیابان برازنده، شماره 52، طبقه سوم، واحد 12
شماره های تماس
99  الی  88743595 -021
فاکس
99  الی  88743595 -021
ایمیل
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت روشان روز محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک